آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,640,000 تومان

نحوه ست کردن طلا و زیور آلات با انواع لباس


نحوه ست کردن طلا و زیور آلات با انواع لباس

بی تردید انتخاب طلا و زیورآلات ورای درنظر گرفتن اصول کمی و کیفی، امری کاملا سلیقه ای و متناسب با روحیات و علایق هر فرد می باشد؛ اما در این میان یکی از مهمترین نکاتی که برای انتخابی ایده آل و زیبایی هرچه تمام تر می بایست حتما به آن توجه داشته باشیم، تطابق و تناسب زیورآلات انتخابی مان با استایل و فرم ظاهریِ لباس هایی ست که به فراخور هر موقعیت مورد استفاده قرار می دهیم.
به همبن خاطر در این شماره از سری مقالات مجله ی اینترنتی ویاناگالریا بر آن شدیم تا بار دیگر و به طور جزئی تر به بررسی اصول و ترفندهای ست کردن طلا و زیورآلات با انواع لباس بپردازیم.
چنانچه قصد انتخاب و خرید طلا متناسب با استایلی به خصوص داشته و یا در صورت تمایل به افزایش آگاهی خود، پیرامون این مساله ی تاثیرگذار در آراستگی هرچه بیشتر را دارید؛ دعوت می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه شوید: 

ست کردن طلا و زیور آلات متناسب با فرم لباس

در رابطه با تناسب فرم پوشاک با مدل جواهرات انتخابی، می توان به دو طریق عمل کرد:

1- انتخاب همگون

در این حالت شما باید به فراخور نوع لباس، زیورآلات خود را انتخاب کنید؛ با این وصف که به عنوان مثال اگر لباس شما پولکی و براق است؛ از جواهرات با نگین یا سنگهای درخشان استفاده کنید؛ یا اگر لباس شما اسپورت می باشد؛ مدلهای فانتزی هم شکل با آن را مورد مصرف قرار دهید.

2- انتخاب مکمل (متضاد)

اما در این نحوه از ست کردن که به نسبت حالت قبل پسندیده تر و پرطرفدارتر می باشد؛ باید فرم لباس و مدل طلا و جواهر شما در تضاد و تقابل با یکدیگر بوده و یا به عبارت دیگر  تکمیل کننده ی هم باشند؛ با این وصف که برای لباس های ساده از زیورآلات با طرح های شلوغ و پُر کار و بالعکس برای لباس های رنگارنگ و پرنقش و نگار از انواع ساده و شکیل ترِ جواهرات با رنگ های خنثی استفاده نمایید.

و اما اگر بخواهیم نوع لباس ها و زیورآلات متناسب با هر نوع را به طور دقیق تر بررسی کنیم؛ عبارتند از:

1- لباس های رسمی

انواع لباس ها و پیراهن های بلند زنانه، خواه پر نقش و نگار و کار شده یعنی سنگ و نگین دوزی یا پولک و سوزن دوزی شده باشند؛ خواه کاملا ساده، لباس رسمی محسوب می شوند.
برای این فرم از لباس، طلاجات و جواهرات لوکس و پر زرق وبرق و دارای سنگ های قیمتی مانند الماس، یاقوت و زمرد و سنگ های نیمه قیمتی از جمله عقیق و فیروزه بهترین گزینه خواهند بود.
به عنوان مثال برای انتخاب گوشواره به سراغ مدل های آویز و براق بروید. 

2- لباس های غیر رسمی لباس

انواع لباس های اسپورت، کژوال و بلوز و … ست شده با شلوار یا دامن غیر رسمی به حساب می روند که برای شرکت در محافل دوستانه یا میهمانی های خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرند.
در انتخاب زیورآلات ست با این گونه لباسها دست شما به مراتب بازتر خواهد بود؛ تنها کافیست سراغ مدل های پرکار و پر زرق و برق نروید.
به عنوان مثال گوشواره های میخی (دکمه ای) برای یک تولد خودمانی گزینه ی مناسب تری خواهد بود. 

3- لباس محیط کار یا تحصیل

در ارتباط با محل کار و تحصیل، حتما در نظر داشته باشید که تا حد امکان از مدل های ساده و ظریف استفاده کنید؛ چرا که جواهرات شلوغ و پرکار یا اقلامی مانند النگوها موجب حواس پرتی گردیده و دست و پاگیر خواهند بود. 

ست کردن طلا و زیور آلات متناسب با رنگ لباس

و اما در ارتباط با تناسب رنگ جواهرات مورد استفاده با رنگ پوشاک مصرفی تان، پیشنهاد ما این است که از زیورآلات نسبتا همرنگ یا در یک طیف رنگی استفاده کنید؛ البته انتخاب براساس رنگ های مکمل که پیش تر در مقاله ی ست کردن طلا بدان پرداختیم؛ نیز انتخاب جذابی خواهد بود.
چنانچه طلای شما سنگ یا نگین های رنگی دارد؛ دقت داشته باشید که لباستان را به گونه ای انتخاب کنید که رنگ نگین های جواهرتان تا حد امکان هماهنگ با لباس باشد.

ست کردن طلا و زیور آلات متناسب با یقه لباس

یقه ی باز

برای لباس های با یقه ی باز، گردبندهای بلند و یا به فرم سینه ریز گزینه ی جذاب تری خواهد بود.

یقه ی بسته

چنانچه لباس شما یقه ی پوشیده ای دارد؛ هرچه یقه بسته تر باشد؛ می بایست طول زنجیر گردنبند کوتاه تر باشد.

یقه ی هفتی

برای این فرم از یقه، گردنبندهای حاوی پلاک یا آویزهای بلند  پیشنهاد خوبی محسوب می شوند؛ به خصوص اگر زنجیر گردنبند بالای یقه قرار گرفته باشد؛ به نحوی که پلاک و آویز آن در زیر هفتیِ یقه مستتر نشود.

یقه ی گرد

در ارتباط با لباس های یقه گرد، گردنبندهای چند لایه و چوکرها مناسب می باشند.

یقه ی دکلته

برای لباس های با یقه ی دکلته، گردنبندهای پرزرق و برق و با سنگ های درشت با زنجیرهای کوتاه و نیز انواعِ سینه ریز و چوکر گزینه ی چشم نوازی خواهند بود.

یقه ی صاف

چنانچه یقه ی لباس به حالت خطی صاف بوده و تا بالای ترقوه را می پوشاند؛ بهتر آن است که یا گردنبند استفاده نکنید و یا گردنبندی متوسط بیندازید.

یقه ی اسکی

در صورت پوشیدن لباس های با یقه اسکی (کیپ) بهتر آن است که از گردنبندهای با زنجیر بلند استفاده کنید.

یقه های کار شده

چنانچه به دور یقه تزئیناتی با انواع مونجوق و زرق و برق وجود دارد؛ پیشنهاد می شود در کنار آن از گردنبند استفاده نکنید.

ختم کلام

در این مقاله از مجله ی اینترنتی فروشگاه طلای ویاناگالریا سعی بر آن شد تا با ارائه ی برخی دیگر از دانستنی های جالب درباره ی اصول استاندارد ست گردن طلا و زیورآلات با انواع لباس ، گامی مفید در جهت انتخابی آگاهانه پیرامون طلا و جواهرات برداشته و شما عزیزان را برای خریدی ایده آل یاری رسانیم.

 چنانچه از نکات دیگری در مورد ترفندهای ست کردن طلا و زیورآلات با البسه اطلاع دارید و نیز به منظور در میان گذاشتن هر گونه سوال، نظر یا طرح موضوع پیشنهادی با ما همراه شوید و در بخش دیدگاه ها برای ما و دیگر خوانندگان یادداشت بگذارید.

دوستدار شما ویاناگالریا

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا