آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,620,000 تومان

ست کردن طلا


ست کردن طلا

     هنگام انتخاب لباس و اکسسوری برای یک موقعیت خاص، رعایت اصول مد موضوعی است که همواره فکر ما را درگیر خواهد کرد. بر اساس اصول اولیه، عوامل مختلفی در انتخاب طرح و رنگ لباس و اکسسوری متناسب با آن موثر خواهند بود. ست کردن طلا با لباس یکی از چالش هایی است که در این زمینه با آن روبرو می‌شویم. در این مقاله به بررسی راهکارهایی برای ست کردن طلا با لباس با توجه به موقعیت مورد نظر و ویژگی های ظاهری افراد گوناگون می‌پردازیم.

     هنگامی که موضوع ست کردن طلا با لباس مطرح می‌شود، عوامل متفاوتی برای انتخاب طلای مناسب در ذهنمان تداعی می‌شود که شامل ترکیب رنگ، فرم لباس، موقعیت مورد نظر و ویژگی های ظاهری فرد می‌شود که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

تناسب ترکیب رنگ هنگام ست کردن طلا با لباس

     به طور کلی رنگ‌های مختلف از ترکیب سه رنگ اصلی قرمز، آبی و زرد تشکیل می‌شوند. در انتخاب ترکیب رنگ مناسب باید توجه کنیم که هنگام ست کردن طلا ، رنگ‌های مورد استفاده در لباس، زیورآلات و نیز سایر اکسسوری‌های مورد استفاده، چه میزان از رنگ‌های اصلی را در ترکیب خود دارند. همچنین باید آنها را با رنگ پوست صورت و بدن خود هماهنگ کنیم.

     برای انتخاب ترکیب رنگ، الگوهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این قسمت به  چند مورد از این الگوها اشاره می‌کنیم:

 
ست کردن طلا

   • از رنگ‌های نزدیک به هم استفاده کنیم: در این الگو بر اساس رنگ اصلی در ترکیب رنگی مورد نظرمان، سایر رنگ ها را در طیف نزدیک به همان رنگ انتخاب می‌کنیم. به عنوان مثال اگر رنگ اصلی (که بیشترین میزان استفاده را دارد) آبی باشد، رنگ‌های دیگر نیز باید در طیف آبی مانند آبی روشن یا آبی تیره باشند.

   • از رنگ‌های مکمل یکدیگر استفاده کنید. مانند زرد و بنفش، آبی و نارنجی، سبز و قرمز

     اگر بخواهیم رنگ‌های مکمل را تشریح کنیم، می بایست بار دیگر به این موضوع اشاره شود که هر رنگ از ترکیب سه رنگ اصلی آبی، قرمز و زرد تشکیل شده است. اما  نسبت استفاده از هر کدام از این رنگ های اصلی تعیین کننده رنگ نهایی است. با توجه به این نکته، رنگ های مکمل به رنگ هایی گفته می‌شود که در نسبت استفاده از سه رنگ اصلی در تقابل یکدیگر باشند. به طور مثال اگر در تشکیل یک رنگ از آبی بیشتر و از قرمز و زرد کمتر استفاده شده است، رنگ مکمل آن از آبی کمتر و از قرمز و زرد بیشتر استفاده خواهد کرد.

ست کردن طلا

 • اگر لباسی که انتخاب کرده‌اید رنگی خنثی ( سفید یا مشکی ) داشته باشد، در این صورت دست شما برای انتخاب رنگ طلا باز تر خواهد بود. 

     ویاناگالریا به منظور انتخاب بهتر شما، به تولید انواع محصولات طلا در طرح‌های گوناگون شامل مشتقات چرمی، بندی، زنجیری و یا سنگ‌ها و نگین‌ های متنوع در رنگ‌ بندی مختلف پرداخته است. به این ترتیب شما می‌توانید به راحتی برای انواع لباس، زیورآلات مناسب با رنگ دلخواه خود را تهیه کنید.

     به عنوان مثال اگر رنگ غالب در لباس شما نارنجی است و می‌خواهید آن را با رنگ مکمل ست کنید، بهتر است زیورآلات با رنگ آبی استفاده کنید. در اینصورت انگشترهایی که در آنها از سنگ فیروزه استفاده شده است، گزینه مناسبی هستند. و یا هنگام استفاده از لباس های مشکی، محصولات دارای سنگ مروارید (مانند انگشتر لوتوس یا  گوشواره پنتاس) پیشنهاد جذابی هستند.

     همچنین محصولاتی همچون دستبند دیاکو رولکسی و دستبندهای بندی گلاریس با بیش از 10 رنگ متنوع تولید شده و شما می‌توانید رنگ متناسب با لباس خود را از بین آنها انتخاب کنید.

طلای مورد نظرتان را متناسب با طرح لباس خود انتخاب کنید

     این نکته را در نظر داشته باشید که برای ست کردن طلا و زیورآلات با لباس، هر دوی آنها باید به گونه ای انتخاب شوند که همدیگر را پوشش دهند. به عبارت دیگر اگر طرح روی لباستان شلوغ است، از طلاجات ساده و ظریف تر و در صورتی که طرح لباس ساده است از طلاهای پرکارتر استفاده کنید. لباس و طلای شما باید در کنار هم به عنوان یک مجموعه واحد دیده شوند نه اینکه برای دیده شدن با یکدیگر رقابت کنند.

ست کردن طلا
ست کردن طلا

انتخاب طلا بر اساس ویژگی های فردی

      به هنگام ست کردن طلا، علاوه بر فرم و رنگ بندی لباس،  ویژگی های منحصر به هر فرد نیز می تواند در انتخاب طرح و رنگ اکسسوری ها و طلاجات مناسب او موثر باشد که شامل موارد زیر است:

1- تاثیر فرم صورت و اندام در انتخاب طلا

     یکی از توصیه های کلیدی طراحان طلا و جواهر برای انتخاب بهتر، توجه به  خصوصیات ظاهری هر فرد به ویژه فرم صورت، گردن و نیز سایز بدنی او ( ظریف یا درشت اندام بودن و بطور ویژه چاقی یا لاغری مچ دست و پا ) می باشد.

     به بیان دقیق تر غالبا پیشنهاد طراح یا فروشنده های طلاجات برای ست کردن طلا با ظاهر افراد معمولا بدین صورت است که:

  • به تناسب فرم و ابعاد طلا با سایز صورت و اندامتان دقت کنید. 

     برای افراد با صورت و اندام ظریف متقابلا  از مدل های ظریف و ساده و برای اشخاص درشت اندام و با صورت های پرتر، از مدل های در ابعاد بزرگتر و پرکارتر استفاده کنید.

  • فرم صورت و گردن را در نظر بگیرید:     

بهتر است شکل ظاهری طلا با فرم صورت شما یکسان نباشد. مثلا اگر دارای صورتی کشیده هستید، از زیورآلاتی با همین سبک و سیاق استفاده نکنید و روی مدل های ظریف تر فکر کنید.

و یا در مثالی دیگر برای صورت های باریک گوشواره های حلقه ای می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد.

2- ویژگی های شخصیتی در انتخاب طلا

      شاید تا به حال به ذهنتان نرسیده باشد که هنگام ست کردن طلا، علاوه برخصوصیات ظاهری، ویژگی های اخلاقی و به تعبیری تیپ شخصیتی و روحیات خاص هر فرد نیز می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. به عنوان مثال افراد برون‌گرا به دلیل تمایل به بیشتر دیده شدن، از رنگ‌های شاد و متنوع و طراح‌های برجسته و شلوغ استفاده می‌کنند. در صورتی که افراد درون گرا بر خلاف آنها طرح‌های ساده و مینیمال را ترجیح می‌دهند تا کمتر در معرض توجه قرار بگیرند.

انتخاب طلا بر اساس موقعیت

     از دیگر نکات حائز اهمیت برای ست کردن طلا با پوشش مورد نظر، توجه به موقعیت و مکانی است که خود را برای حضور در آن آماده می‌کنیم. به عنوان مثال:

  • برای شرکت در یک مراسم‌ رسمی مانند جشن عروسی ، زیورآلات لوکس یا دارای نگین‌های چشمگیر انتخاب شایسته تری است. 

  • برای یک قرار ساده و دوستانه مدل‌های اسپرت و یا فانتزی پیشنهاد مناسب تری است.

  • جهت آراستگی در محل کار و تحصیل، زیورآلاتی مانند النگو و یا گوشواره‌های آویز توصیه نمی‌شود چرا که هم باعث تولید صدا و حواس پرتی می‌شوند و هم مانع فعالیت راحت تر شما خواهند بود. در مقابل دستبندهای چفتی و گوشواره‌های میخی انتخاب خوبی برای این گونه فضاها هستند.

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا