آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,620,000 تومان

10راز خوشتیپ شدن با طلا و جواهرات


10راز خوشتیپ شدن با طلا و جواهرات

از گذشته‌های دور تا به امروز، زیورآلات به عنوان یکی از محبوب‌ترین اقلام زینتی برای آراستگی و خوش ‌پوشی مطرح بوده‌اند. به ویژه در عصر حاضر با گسترش تولید و تنوع مصنوعات طلا و جواهر، روز به ‌روز بر شمار علاقه‌مندان به استفاده از زیورآلات افزوده شده و از پرکاربردترین اِلِمان‌ها جهت خوش استایل شدن و جلوه بخشیدن به پوشش ظاهری به شمار می‌روند. 
انتخاب طلاجات معمولا امری سلیقه‌ای می‌باشد؛ اما برای دستیابی به انتخابی ایده‌آل و درخشش هرچه بیشتر با کمک زیورآلات، باید اصول و استانداردهای جذابیت با طلا و جواهرات را بدانیم و رعایت کنیم.
از آنجایی که اغلبِ ما اطلاعات چندانی در این مورد نداریم؛ به همین خاطر در این شماره از سری مقالات مجله‌ی اینترنتی ویاناگالریا بر آن شدیم تا به تفصیل به بحث و بررسی درباره‌ی 10 راز خوشتیپ شدن با طلا و جواهرات بپردازیم.

چنانچه قصد انتخاب و خرید طلا متناسب با استایلی به خصوص داشته و یا در صورت تمایل به آگاهی هرچه بیشتر پیرامون ترفندهای شیک ‌پوشی با کمک طلاجات را دارید؛ دعوت می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه شوید:

10 ترفند خوش ‌استایل شدن با زیورآلات

در این بخش از مقاله خواهیم آموخت که چطور با علم و عمل به 10 ترفند موثر و کاربردی و با کمی تنوع بخشیدن به چگونگی استفاده از زیورآلات همیشگی خود، بی آن که دچار دلزدگی از آنها شویم؛ همواره بهترین تیپ و استایل خود را داشته باشیم؛ البته شما می‌توانید در صورت لزوم برای تکمیل زیورآلات خود و رسیدن به استایلی ایده‌آل و به‌روز، طلا و جواهرات تازه‌تری نیز انتخاب و خرید نمایید. 
در این راستا پیشنهادِ ما به شما، گشت و گذاری در فروشگاه اینترنتی طلای ویاناگالریا و بازدید از جدیدترین کالکشن‌های طلا در انواع طرح و رنگ‌های جذاب و مدل‌های متنوع و دست‌ساز، متناسب با سطوح متفاوت بودجه‌ ، با طراحی اختصاصیِ تیم طراحی ویاناگالریا می‌باشد .

و اما 10 رمز و راز خوشتیپ شدن با طلا و جواهرات

1-پایبند مُد نشوید!

البته مقصود ما ابدا این نیست که توجه و پیروی از مُد روز بد باشد؛ بلکه خوب هم هست؛ اما مشروط به آن که همه‌ی هوش و حواستان متمرکز بر مد و مدگرایی نشود تا حدی که جایی برای خلاقیت و اعمال سلیقه‌ی فردی باقی نماند.

این نکته درباره‌ی طلا و جواهرات نیز صدق می‌کند؛ به این معنا که هنگام انتخاب، خرید و استفاده از زیورآلات، فکر و ذهن خود را درگیر این که الان چه طرح و رنگی مد شده نکنید و ملاک اصلی را علایق و سلایق خودتان قرار دهید.

2-زیورآلات خود را متناسب با موقعیت انتخاب و استفاده کنید.

به جرات می‌توان گفت از کلیدی‌ترین شروط موثر برای تیپ ایده‌آل، توجه به همخوانی زیورآلات با موقعیت و مکانی ‌است که نیت حضور و آراستگی در آن را دارید. پس در هر شرایطی به فراخورِ زمان و مکان از طلاجات خود استفاده نمایید.
در یک بیان کلی، برای شرکت در مجالس و مراسمات رسمی، بهتر است از جواهراتِ کلاسیک و شکیل و برای محیط کار و تحصیل از مدل‌های ساده و ظریف استفاده کنید.
در ارتباط با مهمانی‌های دوستانه و محافل خانوادگی دستِ شما برای انتخاب‌های جسورانه و فانتزی و استفاده از مدل‌های شلوغ و اسپرت بازتر است. 
پیشنهاد مطالعه‌ی تکمیلی این بخش، مقالاتِ:
راهنمای انتخاب دستبند طلا (براساس موقعیت)
راهنمای انتخاب مناسب‌ترین گوشواره

انتخاب مناسب ترین گوشواره

3-اصول ست کردن طلا با انواع لباس را رعایت کنید

افراد خوش‌پوش همواره به تناسب رنگ و طرح لباس‌ خود با سایر اکسسوری‌های مکمل استایل، به‌ویژه زیورآلات دقت و توجه زیادی دارند. پس تا جایی که می‌توانید برای ست و هماهنگ شدن جواهرات با لباس‌های خود حوصله و حساسیت به خرج دهید. 

پیشنهاد مطالعه‌ی تکمیلی این بخش، مقالاتِ:
‌• ست کردن طلا
نحوه ست کردن طلا و زیورآلات با انواع لباس

4-انواع مختلفِ یک قلم از زیورآلات را به صورت چند لایه مصرف کنید

مقصود از چند لایه آن است که مد‌ل‌های متنوعی از یک عضوِ خانواده‌ی طلا و جواهرات شامل گوشواره، گردنبند، انگشتر و دستبند را در اندازه‌ها، رنگ‌ها، طرح‌ها و بافت‌های متفاوت انتخاب کنید و به صورت همزمان مورد استفاده قرار دهید.
به عنوان مثال در استفاده از گوشواره، از چند گوشواره‌ی میخی به ترتیب از کوچک به بزرگ و یک گوشواره‌ی طرح آویز در بخش انتهایی لاله‌ی گوش استفاده کنید؛ 
یا برای انتخاب گردنبند در لایه‌ی اول یک زنجیر کوتاه یا چوکر، در لایه‌ی دوم زنجیری بلندتر با یک پلاک بزرگتر و با همین فرمول برای لایه‌های بعد انتخاب و مصرف نمایید.

زنجیر طلا

5-در مصرفِ زیورآلات حد اعتدال را رعایت نموده و از افراط بپرهیزید

با وجود آن که در بخش پیشین، استفاده‌ی همزمان و چند لایه از یک نوع زیورآلات، به عنوان رازی برای خوش‌پوشی بیان شد؛ اما دقت کنید تا دچار زیاده‌روی نشوید. 
به بیان دقیق‌تر چنانچه برای معطوف‌شدن توجهات به دست‌های خود؛ از دستبندهای ظریف به صورت چند لایه بهره گرفتید؛ دیگر نباید گردنبند یا گوشواره‌های متعدد را به همان حالت مورد استفاده قرار دهید؛ چرا که استفاده‌ی بیش از حد از زیورآلات نتیجه‌ی معکوس دارد.

6-به تناسب اندازه‌ی زیورآلات با سایز اندام بدن خود توجه کنید

از دیگر فاکتورهای مهم در خوشتیپ شدن با طلا و جواهرات، متناسب بودن سایز و مدل زیورآلات با سایز و فرم اندام فرد مصرف‌کننده می‌باشد؛ به عنوان مثال افراد با قدِ کوتاه نباید گردنبندهای بلند استفاده نمایند یا در مثالی دیگر گوشواره‌ی حلقه‌ای برای صورت‌ گرد مناسب نبوده و باید آویزهای باریک و بلند مصرف کنند.
پیشنهاد مطالعه‌ی تکمیلی این بخش، مقالاتِ:
راهنمای انتخاب مناسب‌ترین گوشواره
راهنمای تعیین طول زنجیر گردنبند 

7-اقلام طلا و جواهر خود را متناسب با هم انتخاب نمایید

همخوانی و تطابق زیورآلات با یکدیگر، از جمله رمز و رازهای موثر در خوش استایل بودن با طلاجات می‌باشد؛ از بدیهی ترین راهکارهای ایجاد این تناسب، در نظر گرفتن تم رنگی مشابه میان اقلام زینتی مورد نظر شما برای مصرف همزمان است؛ مثلا اگر می‌خواهید از گوشواره‌ی تک‌رنگ طلای سفید استفاده کنید؛ یک گردنبند با طلای زرد گزینه‌ی خوبی نخواهد بود و بهتر است همگی از یک تم رنگ طلا انتخاب شوند.
البته علاوه بر رنگ، سبک و جنس اقلام زیورآلات نیز باید با هم متناسب باشند. 

8-اولویت جلوه بخشی را برای یک قطعه‌ی طلا مشخص کنید

به بیان واضح‌تر باید یک ناحیه از بدن خود مثلا گردن یا گوش‌ها را به عنوان مرکز توجه تعیین کرده و زیورآلات مخصوص آن قسمت را برجسته‌‌تر انتخاب نمایید؛ یعنی تصمیم بگیرید کدام قسمت از استایل ظاهری شما جلوه‌ی بیشتری داشته و دیگر قسمت‌ها نمودِ کمتری داشته باشند.
به عنوان مثال چنانچه از گردنبند بزرگ و چشمگیری استفاده کنید؛ باید گوشواره و دستبند ظریف و ساده انتخاب و مصرف نمایید تا توجه اصلی افراد معطوف گردنبند شما شود. 

9- از ترکیبِ رنگ‌های متنوع طلا و سایر فلزات بهره بگیرید

امروزه بازار عرضه و تقاضای مصنوعات طلا و سایر فلزاتِ آمیخته از چند رنگ و بافت، توسعه‌ی چشمگیری داشته است. بدین ترتیب شما می‌توانید با انتخاب زیورآلاتِ رنگارنگ و از جنس فلزات متعدد مانند طلا، نقره، مس و … آراستگی ظاهری متفاوت و منحصربه‌فردی داشته باشید.
پیشنهاد مطالعه‌ی تکمیلی این بخش، مقاله‌ی:
انواع رنگ های طلا

بررسی رنگ های طلا ، رنگ های طلا

10-متفاوت و منحصربه فرد باشید

برای داشتنِ استایلی خاص و جذاب، دنبال تایید گرفتن از دیگران یا بقول معروف همرنگ شدن با جماعتِ اطراف نباشید بلکه با توجه به شخصیت، سلیقه و روحیات خودتان و نیز بهره‌گیری از زیورآلات غیر رایج، به تیپِ مخصوص خود برسید.
پیشنهاد مطالعه‌ی تکمیلی این بخش، مقاله‌ی:
زیورآلات طلای غیر مرسوم

ختم کلام

در این مقاله نیز تیم پژوهشی ویاناگالریا با هدف آشنایی بیشترِ شما عزیزان با ترفندهای خوش استایل شدن با زیورآلات، به ارائه‌ی دانستنی‌های جالب و جامع پیرامون 10 راز خوشتیپ شدن با طلا و جواهرات پرداخته و کوشیدیم تا با بیان نکات کابردی و مفید درباره‌ی افزایش جلوه و جذابیت ظاهری با بهره‌ گیری از طلاجات، بار دیگر مخاطبان همواره همراه خود را برای انتخاب و خریدی مطمئن و آگاهانه یاری رسانیم. 
چنانچه از نکات دیگری در مورد اصول آراستگی و خوش‌پوشی با طلا و جواهرات اطلاع دارید و نیز به منظور در میان گذاشتن هر گونه سوال، نظر یا طرح موضوع پیشنهادی با ما همراه شوید و در قسمت دیدگاه‌ها برای ما و سایر خوانندگان یادداشت بگذارید.

دوستدار شما ویاناگالریا

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا