آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,640,000 تومان

خواص طلا


خواص طلا

طلا فلزی گرانبها و پر خاصیت است که علاوه بر مصارف ظاهری و زینتی در دنیای مد و زیبایی، به علت دارا بودن خصوصیات منحصر به فردی از جمله قابلیت انعطاف پذیری، مقاومت در برابر خوردگی اعضای بدن، و به ویژه خواص درمانی مانند سازگاری زیستی بالا وعدم واکنش شیمیایی با بدن، در صنایع گوناگون و به طور خاص علوم داروسازی و پزشکی به کار گرفته می شود.

به همین خاطر تیم تحقیقاتی ویاناگالریا بر آن شد تا در مقاله ای جامع،  کلیه ی مطالب مرتبط با خواص طلا بر سلامت جسم و روح و نیز تاثیرات آن در بانوان و آقایان را جمع آوری کرده و در اختیار شما همراهان همیشگی خود قرار دهد.

کاربردهای یادگار مانده از قدیم، از خواص طلا

بر اساس تحقیقات بجای مانده از اندیشمندان طب کهن از جمله بوعلی سینا و ابوریحان بیرونی، فلز طلا دارای طبیعت گرم و تر است و استفاده از آن برای بانوان فواید متعددی از جمله افزایش قوت قلب، تسکین فشارهای عصبی و رفع نابهنجاری های غددی و روحی دارد.

در زمان های قدیم  از طلا برای مصارف غیرمعمولی مانند داغ زدن بر روی پوست استفاده می شده است که البته ضرر یا عفونتی در پی نداشته اما عقلانی نبوده و امروزه منسوخ شده است.

البته مصارفی دیگری مانند سرمه کشیدن با میل طلا برای رفع دردِ چشم مفید به فایده هم بوده است.

همچنین برخی طبیبان شرقی معتقد بودند نوشیدن آب طلا (آب سردی که تکه طلایی گرم در آن انداخته و هم بزنند) توسط بانوان، موجب برطرف شدن غش و ضعف، غلبه بر ترس و رفع امراض بدن گشته و نیز نشاط و سرزندگی روحی را به ارمغان می آورد. جالب است بدانید در قرن هجدهم میلادی این متد شرقی مورد توجه و استفاده ی اروپایی ها واقع شد و به عنوان روشی کاربردی و علمی به ثبت رسید.

خواص طلا و کاربرد آن در طب روز و پزشکی مدرن

در دنیای امروز دانشمندان با بهره گیری از عنصر پر خاصیت طلا، در صدد تولید محصولات پزشکی درمانی با کمترین زیان ممکن بر بدن انسان هستند که از نظر اقتصادی نیز بصرفه باشند.

جالب است بدانید به علت خواص منحصر به فرد طلا از قبیل نرمی و انعطاف پذیری این فلز (سهولت درشکل پذیری و مسطح شدن)، بهترین رسانا و هادی جریان الکتریسیته بودن، پایداری در مقابل خوردگی و نیزعدم واکنش های باکتریایی و شیمیایی در بدن، از طلا در جهت مصارف پزشکی متعددی استفاده می شود؛  از جمله:

1- به علت خواص ضد تومور طلا، برای درمان برخی سرطان ها از ترکیبات آن بهره می گیرند.

2- کار با طلا در زیر میکروسکوپ الکترونی در عملیات جراحی تخصصی به سهولت انجام می گیرد.

3- طلا و آلیاژ آن برای تولید قطعات پزشکیِ نیازمند به دقت بالا و همچنین در دندانپزشکی برای تولید سیم های ارتودنسی، مواد پر کننده ی حفره های دندان و نیز روکش دندان کاربرد دارد.

استفاده از طلا در سیم ارتودنسی

4- به عنوان ردیاب زیستی برای ارسال دارو به موضع مورد نظر در بدن مصرف می شود.

5- فلز طلا را به صورت صفحات و سیم های نازک درآورده و برای درمان بیماری های قلبی به ویژه رفع گرفتگی عروق، برطرف کردن انسداد شرایین و تنظیم مجدد ضربان قلب مورد استفاده قرار می دهند.

6- هرچند نگرانی های پیرامون تاثیر منفی طلا بر نوزادان پسر و بروز اختلال در بزرگسالی، بعضا موجب جایگزینی داروهای دیگر و محدودتر شدن استفاده از آن به نسبت گذشته گردید؛ اما همچنان از طلا در ترکیبات و فرمول های جدید از جمله به صورت نانو ذرات طلا جهت تسکین دردهای مفصلی و بهبود بخشی بیماری های مزمنی چون آرتروز، روماتیسم و… استفاده می شود.

استفاده از طلا در ترکیبات نانوذرات

به عنوان جمع بندی این بخش باید تاکید کنیم استفاده از طلا و ترکیبات آن به عنوان یک گزینه ی درمانی بخصوص در ارتباط با امراض کبدی و کلیوی مستلزم تشخیص و و تجویز پزشک معالج است.

خواص طلا برای بانوان

استفاده از فلز گرانبهای طلا بصورت زیورآلات برای خانم ها، علاوه بر کاربرد تزیینی، فواید جسمی و روحی قابل توجهی را نیز به ارمغان خواهد داشت.

آزمایشات علمی صورت گرفته توسط محققین، اطلاعات جالبی از تاثیرات استفاده ی طلا و نقره توسط بانوان در اختیار ما قرار می دهد.

مصارف زینتی دو فلز طلا و نقره در عین کمک به آراستگی،  خواص درمانی اعجاب انگیزی دارد که  بعضا در تضاد با هم کاربرد دارند.

از جمله:

1- طلا موجب تعدیل و پایین آمدن فشار خون در خانم ها شده و می تواند در جهت بهبودی و حتی رفع بیماری های قلبی از جمله تپش قلب مفید باشد؛ در حالی که فلز نقره برای بالا آوردن فشار خون در افرادی که دچار مشکل افت فشار هستند به کار می رود. (براساس مقاله ای از نشریه ی روسی وزگلیاد)

2- درطب سوزنی شرقی، با توجه به ویژگی قسمت های متفاوت بدن، در بعضی نواحی سوزن های نقره ای و در نقاطی دیگر سوزن های طلایی مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از سوزن طلا در طب سوزنی

3- فلز طلا موجب تسریع روند فعالیت ارگاسم در بدن بانوان می گردد؛ در صورتی که نقره خاصیتی عکس داشته و آرامبخش خوبی است.

4- به توصیه ی اندیشمندان بلاروسی  استفاده از طلا برای بانوان مبتلا به  بیماری های معده از جمله زخم معده مفید است؛  از سوی دیگر به زنانی که خلق و خوی تند داشته و زود عصبانی می شوند، استفاده از مصنوعات حاوی فلز نقره را پیشنهاد می کنند.

5- استفاده از طلا در التیام یافتن زخم و کنترل عفونت موثر است.

6- در طب سنتی مصرف طلا موجب تنظیم دمای بدن در بانوان می گردد؛ بخصوص زنانی که در سنین یائسگی دچار حالاتی شبیه گُرگرفتگی و بالا رفتن درجه حرارت بدن می شوند، استفاده از طلا می تواند به اعتدال دمای بدنشان کمک کند.

همچنین به عقیده ی اطبای سنتی، چنانچه زنان حساس و بهانه گیر طلا بپوشند، طبع سرد و تر مغزشان به گرمی گراییده و موجب خوش خلقی و کاهش حساسیت های رفتاری در آنان می شود.

7- علاوه بر فواید جسمی، مصرف طلا موجب تقویت اعصاب، بالارفتن اعتماد به نفس و اراده و نیز کاهش استرس و غلبه بر فشارهای روحی می گردد.

8- چنانچه حلقه ی طلا روی انگشت دست به مرور سیاه شود، می تواند گواهی بر وجود بیماری در فرد استفاده کننده از آن باشد.

به عقیده ی برخی پزشکان مصرف همزمان طلا و نقره صحیح نیست و نیز استفاده  از زیورآلات حاوی آلیاژ مرکب از نقره و طلا را توصیه نمی کنند؛ بنابراین بهتر است به صورت مجزا و با توجه به نیاز و طبع هر فرد مورد مصرف واقع شوند.

خواص طلا بر روی پوست و زیبایی

استفاده از خواص طلا در ماسک صورت

طلا، اکسیر جوانی

به عقیده ی بسیاری از متخصصین پوست و زیبایی، طلا از خواص اعجاب انگیزی در جهت جوان سازی و نیز کُند ساختن روند پیری پوست برخوردار است؛ در اثر تماس طلا با سطح پوست، سیستم ایمنی بدن فعال تر شده و با افزایش متابولیسم تحرک سلول ها، گردش خون مویرگی افزایش می یابد؛ در نتیجه سلول های پوست مجددا باز سازی می شوند.

با این وصف که طلا به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی، سلول های پایه ی پوست را فعال ساخته، باعث افزایش الاستیسیته و کشش پوست شده و بدین ترتیب چروک های ریز پوستی ناشی از عوامل محیطی مانند آلودگی و استرس را کاهش داده و باعث می شود پوست شما جوان و شاداب تر به نظر آید.

مولکول های بسیار ریز طلا قادرند با نفوذ به لایه های بسیار عمیق اپیدرم پوست و برطرف ساختن عوامل خشکی پوست؛ از تیرگی و پیری پوست جلوگیری کرده و آن را تقویت کنند.

کاربرد طلا در محصولات آرایشی، بهداشتی و درمانی پوست

طلا فلزی براق است که هنگام مصارف زینتی روی پوست تلالو و درخشش چشم نوازی ایجاد می کند. از جمله علل به کارگیری طلا در ترکیبات محصولات آرایشی و مراقبت از پوست، بهره گیری از همین خاصیت درخشان سازی و بازتاب نور روی پوست بدن است. علاوه بر درخشندگی، استفاده از محصولات درمانی و زیبایی حاوی طلا، تاثیرات به سزایی برای داشتن پوستی جوان، شفاف و زیبا خواهد داشت از جمله:

– رفع ناهماهنگی های رنگی و لکه های پوستی و نیز آثار خستگی چهره

– درمان التهابات خفیف پوستی و کاهش آکنه و پنهان ساختن منافذ باز پوست

– کاهش تیرگی دور چشم و نیز رفع ورم و پُف صورت

-همچنین به علت موثر بودن طلا در تولید ملانین، اثرات زیان بار نور خورشید روی پوست کاهش می یابد.

به سبب فواید ذکر شده و به طرایق مختلفی در تولید محصولات آرایشی، بهداشتی و درمانی مانند ماسک طلا، کرم های آرایشی، کرم و پماد دور چشم و یا سرم های ضد چروک از طلا و ترکیبات آن بهره برداری می شود.

به عنوان کلام نهایی باید به این نکته اذعان داشت که هرچند طلا تاثیرات شفابخشی بر سلامت پوست و زیبایی و ترمیم آن دارد اما محصولات اورجینال و با کیفیت که حاوی عنصر طلا بوده، بسیار انگشت شمار هستند؛ به همین خاطر باید بسیار محتاطانه عمل کرد و صرفا به قید شدن عبارت حاوی طلا یا ترکیبات آن روی محصولی بسنده نکنید و هزینه ی گزافی نپردازید.

توصیه می کنیم تهیه ی این قبیل محصولات، حتما با مشاوره و تایید پزشک متخصص پوست انجام گیرد.

تولید محصولات آرایشی با استفاده از طلا

استفاده از طلا برای آقایان

بر طبق پژوهش های متعدد علمی، به دلیل تشعشعات خاص طلا، هر اندازه که مصرف طلا برای بانوان مفید است، استفاده از طلای خالص برای مردان مضرات متعددی به دنبال دارد؛ از جمله:

-اشعه های طلا روی گلبول های قرمز خون آقایان تاثیر سوء می گذارد و سیستم ایمنی بدنشان را مختل می کند.

-مصرف مداوم طلا موجب به هم ریختن هورمون های جنسی  مردانه شده  و حتی در دراز مدت خطر نازایی و عقیم شدن را در پی خواهد داشت.

-مولکول های طلا به شکل یون از منافذ پوست آقایان عبور کرده و  موجب اختلال در عملکرد اندام حساسی چون کبد می شوند.

ختم کلام

کوشش تیم پژوهشی ویاناگالریا در این مقاله متمرکز بر آن بود تا به زبانی ساده، اطلاعاتی کامل و همه جانبه در خصوص خواص طلا بر سلامت جسم و روح و به بیان دیگر فواید و مضرات استفاده از طلا برای زنان و مردان ارائه داده شود.

شما چطور؟ آیا تا کنون از طلا برای درمان بیماری ها و یا مصارف آرایشی، بهداشتی و … استفاده کرده‌اید؟  آیا علاوه بر موارد مطرح شده، نکات دیگری در مورد خواص یا مضرات طلا می دانید؟

نهایت افتخار برای ماست که نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

در آخر امیدواریم با ارائه ی مطالب فوق توانسته باشیم شما عزیزان را در جهت شناخت بهتر طلا، این فلز بی مانند یاری رسانده باشیم.

دوستدار همیشگی شما ویاناگالریا

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا