آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,640,000 تومان

شخصیت شناسی براساس زیورآلات


شخصیت شناسی براساس زیورآلات

شاید شما نیز با مشاهده‌ی این تیتر متعجب شده باشید و برایتان درکِ این واقعیتِ جالب یعنی امکانِ شناسایی شخصیت افراد از روی طلا و جواهرات آنها، در نگاه اول عجیب و دور از ذهن باشد!

پس چنانچه برای شما نیز سوال مطرح شده که آیا حقیقتا میان شخصیت افراد و زیورآلاتی که انتخاب و مصرف می‌کنند؛ ارتباطی وجود دارد؟

در پاسخ باید بگوییم بله! 

احتمالا پیش از این گمان می‌کردید که زیورآلات هر شخصی، قبل از هر چیز به توان مالیِ او بستگی دارد؛ اما بد نیست بدانید انتخابِ طلا و جواهرات هم، مانند هر انتخاب دیگری، پیش و بیش از بودجه‌ی مالی، به شخصیت درونی و روحیات افراد وابسته است.

البته ما نیز قبول داریم که شخصیت شناسی مقوله‌ا‌ی بسیار پیچیده‌تر از این حرفهاست و نمی‌توان صرفا از روی یک سری مشخصات و سلایق ظاهری به طور کامل به ماهیت درونی افراد پی برد؛ اما براساس نتایج به دست آمده از پژوهش‌های متعدد روانشناسان، وسایل زینتی مورد استفاده توسط هر فرد، یکی از فاکتورهای مطرح برای تشخیص شخصیت اوست و حقایق جالبی را درباره‌ی او برملا می‌سازد؛ که درک چگونگی آن مستلزم ارائه‌ی توضیحات بیشتری است.

به همین خاطر در این شماره از سری مقالات مجله‌ی اینترنتی ویاناگالریا بر آن شدیم تا به تفصیل و به طور جزئی‌ به بحث و بررسی پیرامون شخصیت شناسی براساس زیورآلات بپردازیم.

پس چنانچه قصد انتخاب و خرید طلا و جواهرات براساس شخصیت خود یا فرد موردنظرتان را داشته و یا تمایل به آگاهی هرچه بیشتر در مورد شناسایی شخصیت افراد از روی زیورآلات منتخبشان را دارید؛ دعوت می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه شوید: 

طلای انتخابی شما نشانی از شخصیت شماست!

همان‌گونه که در عنوان مطلب اشاره شده است؛ زیورآلاتی که انتخاب می‌کنید؛ گواهی روشن از شخصیت، احوال و خصوصیات شما خواهد بود.

از سوی دیگر طلا و جواهری که مورد استفاده قرار می‌دهید؛ می‌تواند حامل پیامی درباره‌ی شما به دیگران باشد؛ یعنی با بهره‌گیری از آنها، علاوه بر شخصیت درونی، اطلاعاتی را پیرامون وضعیت تاهل  و روحیات خود در برهه‌ی زمانی به‌خصوصی به سایرین منتقل کنید.

به عنوان مثال داشتن حلقه در انگشت چهارم دست چپ (انگشتِ انگشتری) نشان‌دهنده‌ی متاهل یا در رابطه بودن شما خواهد بود. 

حکاکی روی طلا (طلاهای پیام رسان)

همان‌گونه که در بخش پیشین گفته شد؛ افراد می‌توانند با استفاده از زیورآلات خود، پیامی را به دیگران منتقل سازند. در عصر حاضر دنیای مد وصنعتِ  طلا و جواهرات برای این منظور، امکانات جدید و جالبی را فراهم کرده است.

اگر می‌خواهید با بهره‌گیری از زیورآلات مصرفی خود، پیغام ویژه‌ای را به طور واضح و روشن و در قالب کلمه یا جمله ای مشخص به نمایش بگذارید؛ می‌توانید سفارش دهید تا مطلب مدنظرتان با طراحی اختصاصیِ بابِ میل شما بر روی طلا حکاکی شود. 

دستبند طلای چارم (افسون)

دستبندهای چارم، نوعی دیگر از طلاهای پیام رسان هستند؛ با این وصف که به صورت زنجیری از طلا یا نقره بوده و مهره‌های متعددی بسته به سلیقه‌ی هر فرد از زنجیر آویزان می‌شوند. هرچند این دستبندها اغلب نوشته‌ی به‌خصوصی روی خود ندارند اما با بهره‌گیری از آویزهای مختلف، پیغام‌های متفاوتی را منتقل می‌سازند.  این آویزها غالبا شکل و شمایلی دارند که تا حدودی علایق، سبک زندگی و حتی شهر سکونت افراد را به نمایش می‌گذارند. به عنوان مثال یک نقاش، می‌تواند دستبندی با آویزهای به شکلِ قلم‌مو یا پالتِ رنگ در دستِ خود داشته باشد؛ یا فردی که ساکن کشور ایتالیا می‌باشد؛ دستبندی با نماد برج پیزا دست کند. 

زیورآلات حاوی سنگ‌های گرانبها

در مبحث شناسایی شخصیت براساس طلا و جواهرات، می‌توان گفت علاقه‌مندان به زیورآلاتِ دربردارنده‌ی سنگ‌های قیمتی مانند زمرد، یاقوت و الماس، به ویژه تراشِ پرطرفدار برلیان، افرادی جاه‌طلب، ریزبین، بلند پرواز و دارای اعتماد به نفس بالا هستند که از دیده شدن و در چشم بودن هراسی نداشته و حتی تمایل به در معرضِ دید بودنِ هرچه بهتر و بیشتر دارند. 

زیورآلات شلوغ و رنگارنگ

در بحث شخصیت شناسی از روی زیورآلات، گفته می‌شود که افراد علاقه‌مند به طلا و جواهرات پُرکار، رنگارنگ و پر زرق و برق، معمولا بسیار فعال، برونگرا، شوخ طبع و خوش انرژی هستند.

اگر در اطرافیان خود، اشخاص دوست‌دارِ زیورآلات شلوغ و رنگی سراغ دارید و یا خودتان در این تیپ شخصیتی قرار می‌گیرید؛ باید به شما تبریک بگوییم؛ چرا که زندگی در جوار چنین افراد شاد و سرزنده‌ای که بمب انرژی مثبت هستند؛ بسیار جذاب و مملو از لحظات شیرین خواهد بود. 

زیورآلات ظریف و ساده

در مبحث شناسایی شخصیت از روی طلا و جواهرات، می‌توان گفت که علاقه‌مندان به استفاده از زیورآلات ساده و ظریف، معمولا افرادی آرام، درون‌گرا و دارای روحیه‌ای لطیف هستند که در عین علاقه به شیک‌پوشی، تمایلی به در معرض دید بودن نداشته و با تجمل‌گرایی و شلوغی نیز میانه‌ای ندارند.
این قبیل افرادِ ساده‌ زیست و سادگی دوست، به طور ناخودآگاه از هر نوع حاشیه یا به بیانِ عامیانه چشم ‌و هم‌چشمی فراری هستند و به همین خاطر از جمله دوست‌داشتنی‌ترین و قابل اطمینان‌ترین آدم‌ها می‌باشند. 

زیورآلاتِ سِت

در بحث شخصیت شناسی براساس زیورآلات، گفته می‌شود که افراد علاقه‌مند به استفاده از طلا و جواهراتِ سِت (هم‌شکل)، معمولا بسیار منضبط بوده و از روحیه‌ای قانون‌مند برخوردار می‌باشند. چنین اشخاصی غالبا در ذهن خود برای هر مساله چهارچوب و تعریف خاصی تعیین می‌کنند و این خصیصه حتی در طرز رفتار و عملکرد آنها نیز مشهود است. به عنوان مثال در چیدمان وسایل خانه و پوشش یا استایل خود نیز هامونی‌های به‌خصوصی را رعایت می‌نمایند.

زیورآلات حاوی سنگ یا نماد ماه تولد

طلا و جواهراتی که براساس سنگ یا نماد نجومی ماه تولد طراحی و تولید می‌گردند؛ با حالتی غیرعلنی پیام خاصِ خود را منتقل می‌سازند. مقصود از غیرعلنی آن است که به صورت واضح و روشن، شخصیت فرد را ابراز نمی‌کنند اما چنانچه مخاطب، با نمادها یا سنگ‌های ماه تولد آشنایی داشته باشد؛ با یک نگاه متوجه خواهد شد که شما متولد چه ماهی هستید و بدین ترتیب به طور نسبی از شخصیت، روحیات و خلق و خوی شما آگاه می‌گردد.

زیورآلات حاوی نماد ملی، مذهبی و غیره

همچنان که زیورآلاتِ دربردارنده‌ی سنگ ماه تولد، نمایانگر ماه تولد افراد و ویژگی‌های عمومی متولدین هر ماه هستند؛ طلا و جواهراتِ حاوی نمادهای ملی و مذهبی نیز نشان‌دهنده‌ی ملیت و مذهب افراد می‌باشند.

به عنوان مثال زیورآلات حاوی پلاکی به طرح پرچم یا نقشه‌ی جغرافیایی یک کشور و نیز طلاجاتِ دارای پلاک به شکل صلیب، خانه‌ی کعبه و یا منقّش به اسماء متبرکه، به طور واضح سرزمین و یا دین و آیین اشخاص را نشان خواهند داد.

به عنوان مثال پلاک گردنبند وطن با طراحی اختصاصی توسط فروشگاه طلای ویاناگالریا نمونه‌ی زیبایی از زیورآلات حاوی نماد ملی و نشان‌دهنده‌ی ایرانی بودن فرد مصرف‌کننده‌ی آن می‌باشد. همچنین این طرح دوست‌داشتنی را می‌توانید با دستنبد زرنوش وطن  و گوشواره وطن ست کنید .

ختم کلام

در این مقاله از مجله‌ی اینترنتی فروشگاه طلای ویاناگالریا سعی بر آن شد تا با ارائه‌ی دانستنی‌های جالب درباره‌ی شخصیت شناسی براساس زیورآلات، گامی مفید در جهت شناخت و انتخابی مناسب و آگاهانه پیرامون طلا و جواهرات برداشته و شما عزیزان را برای خریدی ایده‌آل یاری رسانیم.

 چنانچه از نکات دیگری در مورد شناسایی شخصیت افراد از روی طلا و جواهراتِ مصرفیِ آنها اطلاع دارید و نیز به منظور در میان گذاشتن هر گونه سوال، نظر یا طرح موضوع پیشنهادی با ما همراه شوید و در بخش دیدگاه‌ها برای ما و دیگر خوانندگان یادداشت بگذارید. 

دوستدار شما ویاناگالریا

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا