آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,620,000 تومان

طلای کم اجرت


طلای کم اجرت

     هنگامی که صحبت از خرید طلا می‌شود، یکی از معیار هایی که در تصمیم گیری و انتخاب افراد تاثیر گذار خواهد بود، اجرت ساخت طلا می‌باشد. در واقع اجرت طلا هزینه ای است که بابت مراحل طراحی و ساخت در نظر گرفته می‌شود. این فرآیند بسته به طرح محصولات مختلف می‌تواند مقادیر متفاوتی را در بر داشته باشد. با توجه به شرایط مورد نظر هر شخصی ممکن است طلای کم اجرت و یا طلا با اجرت ساخت بالاتر مورد نظر قرار گیرد. در ادامه به مواردی که در این تصمیم موثر هستند خواهیم پرداخت.

طلای کم اجرت چیست ؟

     همانطور که در قسمت بالا اشاره شد، اجرت طلا بابت طراحی و ساخت طلا در نظر گرفته می‌شود. اگر محصولی که طراحی شده، فرآیند ساخت ساده تری داشته باشد، اجرت ساخت آن نسبت به سایر محصولات کمتر بوده و در اصطلاح به آن طلای کم اجرت گفته می شود.

     با توجه به فرآیند ساخت و ویژگی محصولات مختلف اجرت ساخت طلا ممکن است درصدی از قیمت طلای بکار رفته در آن محصول و یا مبلغی ثابت در نظر گرفته شود. عموما ذهنیت افراد بر این باور است که اجرت ساخت طلا در طلافروشی های سنتی نسبت به گالری‌ طلا پایین تر می باشد. این در حالی است که لزوما این اتفاق رخ نمی دهد و ممکن است که در یک گالری محصولات طلای کم اجرت نیز به مشتریان ارائه گردد.

چرا طلا با اجرت کم بخریم ؟

     افرادی که اقدام به خرید محصولات طلا می کنند عوامل متفاوتی را در تصمیم گیری خود دخیل می کنند. از جمله این موارد می توان به سلیقه شخصی آنها، بودجه و توان مالی،  هدف از خرید محصولات طلا اشاره کرد. تمام این موارد می‌توانند انگیزه ای باشند تا افراد را به خرید طلای کم اجرت تشویق کنند.

     افرادی که بودجه کمتری را برای خرید طلا در نظر می گیرند به واسطه انتخاب طلا با اجرت کم تر مبلغ پایین تری را می ‌پردازند. همچنین محصولاتی که طراحی ساده و به اصطلاح مینیمال دارند و یا محصولاتی که فرآیند ساخت آنها به صورت لیزری هستند، هزینه طراحی و ساخت کمتری خواهند داشت. امروزه بسیاری از افراد از طرفداران طرح های ساده و ظریف هستند. لذا محصول طلایی که انتخاب می کنند، اجرت ساخت پایین تری خواهد داشت. 

به یاد داشته باشید که خرید طلای کم اجرت به منزله خرید طلای کم کیفیت و یا کم ارزش تر نیست . اجرت ساخت عمدتا به طراحی محصولات و سیاست های گالری ارائه دهنده طلا بستگی دارد.

طلای بدون اجرت یعنی چی ؟

     بعضی از طلافروشی های سنتی، محصولاتی که قبلا توسط افراد خریداری شده اند را به عنوان طلای دست دوم از آنها خریداری کرده و با پرداخت کاری و ترمیم طلا، آن را به معرض فروش می‌گذارند. در واقع هنگامی که طلایی را از مشتریان خریداری می کنند، صرفا مبلغ طلای بکار رفته در آن محصول را پرداخته و پس از آن نیز هزینه ای بابت طراحی و ساخت نمی‌پردازند. بنابراین طلایی که برای فروش گذاشته اند، بدون در نظر گرفتن هزینه ساخت قیمت گذاری شده و به آن طلای بدون اجرت می‌گویند.

     محصولات طلای بدون اجرت معمولا از طرح های قدیمی برخوردار بوده و ممکن است کیفیت ساخت آنها نسبت به طلای دست اول به طور محسوس پایین تر باشد. در بعضی موارد هدف خرید طلا برای یک شخص صرفا استفاده از محصول و زیبایی آن نبوده و به نوعی قصد پس انداز سرمایه خود به واسطه خرید طلا دارند. این افراد معمولا تمایل به خرید طلای بدون اجرت دارند.

ویاناگالریا به هیچ عنوان اقدام به خرید و فروش طلای بدون اجرت نمی‌کند و به جای آن سعی در طراحی محصولاتی زیبا با اجرت ساخت پایین تر و منصفانه دارد.

طلای کم اجرت در ویاناگالریا

     با توجه به سیاست های تیم ویاناگالریا، این مجموعه همواره در صدد ارائه محصولات با بهترین کیفیت مورد نظر و قیمت معقول و منصفانه برای مخاطبان خود بوده است. لذا کلیه محصولات ویانا نسبت به سایرین از قیمت مناسبی برخوردار هستند. 

     افزون بر این مسئله بخش قابل توجهی از محصولات ویاناگالریا هزینه ساخت پایین تری داشته و جزء محصولات طلای کم اجرت قرار می‌گیرند. از جمله این محصولات می توان به انگشترهای سری نیان ، گوشواره های سری ناسکی و دستبند های سری زرنوش اشاره کرد.

    در ادامه این مطلب محصولات طلای کم اجرت در هر گروه نمایش داده شده است.

دستبند طلا کم اجرت

گوشواره طلا کم اجرت

انگشتر طلا کم اجرت

گردنبند طلا کم اجرت

نظرات کاربران


3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا