آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,640,000 تومان

خرید اینترنتی طلا و جواهرات


خرید اینترنتی طلا و جواهرات

     با گذر زمان پیشرفت تکنولوژی تاثیر خود را بر همه ابعاد زندگی بشر پر رنگ­ تر می‌کند. نحوه معاملات نیز از این موضوع مستثنی نبوده و ساختار کسب و کارهای مختلف به سمت بازارهای اینترنتی و مجازی رفته است. در این میان خرید اینترنتی طلا و جواهرات از یک گالری طلا  رفته رفته میان افراد جامعه مرسوم تر شده است و فروش حضوری جای خود را به این نوع از معاملات در بازارهای طلا و جواهر داده است.

     اما با توجه به ماهیت این کالای خاص باید در نظر داشت که خرید اینترنتی طلا و جواهرات نسبت به خرید اینترنتی سایر کالاهای مورد نظر تفاوت‌های ویژه‌ای خواهد داشت. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های منحصر بفرد خرید اینترنتی طلا و جواهرات

     هنگام خرید اینترنتی، کاربران عوامل گوناگونی را برای اخذ تصمیم خرید درنظر می‌گیرند. از جمله مهم‌ترین این عوامل، میزان اعتماد نسبت به فروشگاه اینترنتی، نحوه ارائه خدمات، قیمت فروش و ضمانت اصالت کالا هستند. با توجه به اینکه کالای مورد معامله چه ویژگی‌هایی داشته باشد، میزان اهمیت هریک از این عوامل متفاوت خواهند بود.

     اما در مورد طلا و جواهرات حساسیت‌های بالایی نسبت به کلیه موارد فوق وجود دارد. با توجه به اینکه این کالای ارزشمند به طور کلی ماهیت حساسی دارد، این امر در مورد عوامل موثر در تصمیم خرید نیز به همین میزان مورد اهمیت خواهد بود. در ادامه به بررسی هریک از این عوامل می‌پردازیم.

 

تاثیر میزان اعتماد به فروشگاه در خرید اینترنتی طلا و جواهرات

     به طور کلی جلب اعتماد مخاطب یک وبسایت فروش اینترنتی، شاید مهم‌ترین عامل در به­وجود آمدن تصمیم خرید در کاربران باشد. اما در مورد کالایی همچون طلا این امر از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار خواهد بود. دلیل این موضوع را می‌توان حساسیت طلا و جواهر و همچنین قیمت بالای این محصول دانست. 

آیا تا به حال خرید اینترنتی انجام داده‌اید ؟ 

چه چیز بیشتر از بقیه عوامل در تصمیم گیری شما هنگام خرید موثر بوده است؟

     یک مشتری غیر حضوری هنگام خرید طلا و جواهرات و یا کالایی با این ماهیت باید اطمینان داشته باشد که پشتیبانی فروشگاه اینترنتی بدون فوت وقت با او در ارتباط خواهد بود. همچنین کالایی که به­ دست او خواهد رسید، دقیقا مطابق درخواستش بوده و رضایت کامل را برایش ایجاد می‌کند.

نحوه ارائه خدمات مجازی

     کاربران به خوبی خدمات ارائه شده توسط مسئولین یک فروشگاه اینترنتی را از اولین مراحل برقراری ارتباط، تا خدمات پس از فروش زیر نظر دارند. یک فروشگاه موفق باید در تمام این مراحل جلب رضایت مشتری را در اولویت اول خود قرار داده باشد. این خدمات در مراحل اولیه برقراری ارتباط که عمدتا قبل از خرید اینترنتی طلا و جواهرات هستند، از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخور دارند.

ما معتقدیم که کاربر یک وبسایت باید در برابر خدمات اینترنتی احساسی مطابق با خرید حضوری داشته باشد. 

قیمت فروش محصولات در فروشگاه اینترنتی

     با توجه به این که مخاطبین یک مجموعه در فروشگاه اینترنتی، بسیار گسترده‌تر نسبت به فروشگاه‌های حقیقی هستند، برخی از فروشگاه‌های اینترنتی نگران از دست دادن بخشی از مشتریان خود نبوده و با توجه به این موضوع قیمت‌های فروش مجازی خود را بین 50 تا 100 درصد بالاتر نسبت به فروشگاه‌های حضوری تعیین می‌کنند. احتمالا تا این لحظه با وبسایت‌هایی برخورد داشته‌اید که خدمات یا کالایی را بسیار گران‌تر نسبت به قیمت واقعی شان به فروش می‌رسانند. 

     امروزه کاربران فضای مجازی وسواس بیشتری نسبت به قیمت‌های فروش محصولات داشته و این موضوع تاثیر بالایی در اخذ تصمیم نهایی آنها خواهد داشت.

ضمانت اصالت کالا

     یکی از نگرانی‌های رایج هنگام خرید اینترنتی بین کاربران فضای مجازی، اصالت کالای ارسال شده پس از خرید آنهاست. این موضوع در مورد خرید اینترنتی طلا و جواهرات بسیار پر رنگ­تر می‌باشد. با توجه به اینکه خلوص طلا می‌تواند مقادیر مختلفی داشته باشد و همچنین تشخیص این موضوع برای بسیاری از افراد به سادگی میسر نیست، اصالت کالا در این حوزه نگرانی بیشتر را برای مشتریان به همراه خواهد داشت.

 فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند با ایجاد ضمانت اصالت کالا نگرانی مشتریان را به حداقل برسانند.

ویاناگالریا تمام دغدغه‌های خرید اینترنتی را از بین برده است !!!

     تیم مدیریت و پشتیبانی اجرایی فروشگاه اینترنتی ویاناگالریا با توجه به تمام مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، فرآیند خرید اینترنتی طلا و جواهرات را به ساده‌ترین شکل ممکن برای مخاطبان خود طراحی کرده است. تمام سوالات و ابهاماتی که ممکن است برای کاربران بوجود بیاید در صفحات مختلف مورد بررسی قرار گرفته و بهترین پاسخ در اختیار کاربران گذاشته شده­ است تا بتوانند با خیالی آسوده محصولات فروشگاه را مشاهده کنند و تمام تمرکزشان بر روی  انتخاب کالای مورد نظر باشد.

نظرات کاربران


2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا