آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,620,000 تومان

استفاده از طلا در آقایان


استفاده از طلا در آقایان

حکم استفاده از طلا در آقایان

طلا از جمله فلز های زینتی و زیبایی ست که در میان همه به خصوص در بین خانم ها از محبوبیت زیادی بر خوردار است اما چیزی که قصد پرداختن به آن را داریم استفاده از طلا در آقایان است  که چرا طلا برای خانم ها حلال و برای آقایان حرام است

باید بدانید که در صورت کلی هر چیزی که اسلام برای انسان حرام کرده است برای این است که استفاده از آن برای بدن مضر و آنچه را حلال کرده برای بدن انسان مفید فایده خواهد بود. گر چه دلایل کامل و جامعی برای برخی از حکم ها هنوز یافت نشده است اما قطعا به عنوان یک مسلمان باور داریم که هر خیری در پشت این ممنوعت ها وجود دارد. 

دلایل حرام بودن و ممنوعیت استفاده از طلا در آقایان

طلا و کم خونی با استفاده از طلا در آقایان

بر طبق بررسی های متعددی که صورت گرفته است تعداد گلبول های سفید خون در مردان بیشتر از زن ها است حال آنکه تماس بدن مرد با طلا باعث بالا رفتن گلبول های سفید در بدن آن ها می شود و به طور طبیعی با افزایش شمار گلبول های سفید جا برای گلبول های قرمز در خون کم شده و تعداد آن ها به طور بسیار محسوسی کم می شود.

در واقع استفاده از طلا در میان آقایان تعادل گلبول های سفید و قرمز خون آن ها را بر هم می زند و همین امر موجب بروز کم خونی می شود و از سوی دیگر افزایش گلبول های سفید خون به طور بی رویه موجبات بروز بیماری سرطان را در بدن مردان فراهم می آورد که در نتیجه همین اختلال اتفاق می افتد.

چرا طلا برای بدن زنان ضرر ندارد

شاید در این جا این سوال به ذهن شما متبادر شود که چرا استفاده از طلا در آقایان موجب آسیب و زیان می شود چرا برای بدن زنان خطرناک نیست اگر طلا بر روی گلبول های بدن تاثیر می گذارد پس چه تفاوتی بین زنان و مردان در این اتفاق است. 
مطالعات صورت گرفته بر بدن زنان اینگونه نشان می دهد که تفاوت های جزیی در ساختار بدن زنان و مردان وجود دارد. و از طرفی طلا حاوی اشعه هایی است که از پوست بدن رد شده و روی گلبول های بدن تاثیر می گذارد اما این مساله تنها درباره بدن مردان صدق می کند نه درباره بدن زنان. چرا که در بدن زنان بین لایه پوست و گوشت یک لایه چربی وجود دارد که در بدن مردان این لایه چربی موجود نیست و همین لایه محافظتی است که مانع رسیدن تشعشعات طلا به بدن زنان و خون آن ها می گردد.

استفاده از طلا در آقایان و تاثیر آن بر سلامت جنسی آن ها

از دیگر دلایل ممنوعیت استفاده از طلا در آقایان این است که تاثیر بسیار مشهود و منفی فلز طلا بر روی هورمون های جنسی مردان است. استفاده مردان از طلا باعث بروز اختلالات هورمونی در بدن آنان شده و حرکت اسپرم را با مشکل مواجه می کند به گونه ایی که سرعت حرکت آنان به اندازه ایی کاهش می یابد که قدرت کافی برای باروری تخمک را نداشته و موجب ناباروری در میان مردان می شود. 

استفاده از طلا در آقایان و تاثیر منفی آن بر کبد آن ها

از نظر پزشکی طلا روی گلبول های قرمز مردان تاثیر سوی خواهد گذاشت و سیستم ایمنی بدن آن ها را دچار نقص و اشکال می کند و یون های طلا از طریق پوست بدنشان وارد بدن می شود و این یون ها در کبد مردان جمع و همان جا متوقف می شود و موجب اختلال در عملکرد کبد مردان می شود. 

دیگر عوارض تاثیرات استفاده از طلا در آقایان

در سال های اخیر تحقیقات پزشکان نشان داده است که استفاده از طلا در آقایان دارای خاصیت شبه القایی است که بر پوست و خون مردان تاثیرات منفی می گذارد این خاصیت باعث غلظت و کثیفی خون مردان می گردد که به موجب این اتفاق امراض قلبی و خونی و سکته در بدن حادث می شود 

آیا صرفا استفاده از طلا در آقایان باعث بروز مشکل در بدن آن ها می شود.

تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که بیشترین تاثیر و آسیب طلا بر روی بافت های اندام تناسلی مردان نسبت به دیگر اندام های آنان است. علاوه بر ناباروری می توان مشکلات روحی و خانوادگی ناشی از آن را هم به آن اضاف نمود که گاهی باعث هزینه های زیاد جهت درمان ناباروری و حتی به هم خوردن زندگی ها می شود شایان ذکر است که حتی افرادی که خود از طلا استفاده نمی کنند ولی به نوعی با طلا در ارتباطند مثل شاغلان فعال در این زمینه از خطرات طلا در امان نیستند و دچار این عارضه های کم خونی و اختلالت هورمونی نیز می شوند. 

همه انواع طلا برای بدن آقایان مضر است و یا فقط نوع یا رنگ خاصی

وقتی صحبت از طلا می شود همه جواهرات ساخته شده از آن را در بر می گیرد و فرقی نمی کند مدت کوتاهی با آن در ارتباط باشید یا طولانی به هر حال استفاده از طلا در آقایان ممنوعیت دارد. 
درباره نوع طلا نیز باید متذکر شد که در هر مدل و یا در هر اندازه ایی طلا ضرر خود را به بدن مردان وارد خواهد نمود چه حلقه باشد چه ساعت یا زنجیر یا هر چیزی از جنس طلا

رنگ های طلا در زمینه ممنوعیت طلا برای مردان

طلا به طور کلی در رنگ های زیر در بازار موجود است 
• زرد
• سفید
• قرمز
باید بدانید که در بحث ممنوعیت استفاده از طلا در آقایان منظور همه انواع طلا و هر رنگی از طلا است یعنی مهم ماهیت طلا است که برای بدن مردان مضر است. چرا که برخی به غلط تصور می کنند که طلای سفید همان پلاتین است و جز طلا محسوب نمی شود در صورتی که پلاتین فلزی جداگانه است و طلا نیز فلزی دیگر. طلای سفید در واقع همان طلای زرد رنگ است و از نظر ماهیت هیچ تفاوتی با آن ندارد

ختم کلام

در این مقاله استفاده طلا برای آقایان از جوانب مختلف مورد بررسی قرار گرفت. بررسی‌های پزشکی و زاویه دید مشروعیت به این موضوع مورد بحث قرار گرفت و عوارض استفاده از طلا در آقایان مطرح شد. امیدواریم به تمامی سوالات شما در این رابطه پاسخ داده شده باشد. در صورتیکه ابهام یا سوالی در این مورد دارید، میتوانید در قسمت نظرات آن را مطرح کرده و تیم پشتیبانی ویاناگالریا به سرعت پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهد بود. 

دوستدار شما ویاناگالریا

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا