آویز ویانا آویز ویانا

قیمت هر گرم طلای خام 2,640,000 تومان

معنا و مفهوم انداختن انگشتر در هر انگشت


معنا و مفهوم انداختن انگشتر در هر انگشت

به جرات می‌توان گفت انگشتر، یکی پرکاربردترین اقلام زینتی در میان زیورآلات شناخته‌شده و مطرح می‌باشد؛ چرا که بیش از دیگر موارد ِطلاجات و جواهرات، به چشم می‌آید و در هر موقعیت رسمی و غیررسمی برای آراستگی هرچه بیشتر موثر واقع می‌گردد. 
اما در این میان یکی از نکات قابل تامل و جالب، معنا و مفهوم انداختن انگشتر در هر انگشت از انگشتان دست می‌باشد.
آیا تاکنون برای شما نیز این سوال پیش آمده که استفاده از انگشتر در هر انگشت چه معنا و مفهومی را منتقل می‌کند؟
به همین خاطر در این شماره از سری مقالات مجله ی اینترنتی ویاناگالریا بر آن شدیم تا به تفصیل و به طور جزئی‌تر به ارائه‌ی توضیح و بررسی آن که هر انگشت نشانه‌ی چیست و چگونه انداختن انگشتر در انگشتان مختلف تفاوت معنایی ایجاد می کند؛ بپردازیم.
چنانچه قصد انتخاب و خرید انگشتر طلا داشته و یا تمایل به آگاهی هرچه بیشتر، پیرامون معنا و مفهوم انگشت های مختلف برای انداختن انگشتر را دارید؛ دعوت می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه شوید:

در عرف بسیاری از جوامع و ملل، دست راست به عنوان دست فیزیکی و دست چپ به عنوان دست احساسات شناخته شده و نمایانگر احساسات و عقاید هر فرد می‌باشد.
البته بد نیست در ابتدای امر یادآور شویم که در اغلب موارد قانون ثابت و مشخصی درباره‌ی اینکه انگشتر را در کدام انگشت از انگشتان یا کدام دست استفاده کنیم؛ وجود ندارد؛ هرچند در ارتباط با حلقه‌ی نشان، نامزدی و ازدواج، موضوع حساس‌تر شده و از تعریف تثبیت شده‌تری برخوردار است.

1- انگشت شست

انداختن انگشتر در اولین انگشت از انگشتان دست یعنی انگشت شست، قدرت اراده و صلابت هر فرد به‌ویژه در انتخاب و تصیم‌‌گیری را نشان می‌دهد.
پس اگر تمایل دارید که انگشتری را در انگشت شست خود بیاندازید؛ بیش از پیش و با دقتی مضاعف مراقب انتخاب‌ها و اتفاقاتی که در پس هر انتخاب در زندگی‌تان رخ می‌دهد؛ باشید.
در فرهنگ بسیاری از ملل، انگشت شست نشانه‌ی نفوذ، قدرت و ثروت می‌باشد. 
به بیان خلاصه، استفاده از انگشتر در انگشت شست، عزم و اراده‌ی شما را دوچندان می‌کند.

2- انگشت اشاره

انداختن انگشتر در دومین انگشت از انگشتان دست یعنی انگشت اشاره که به آن انگشت سبابه نیز گفته می‌شود؛ نشان‌دهنده‌ی قدرت ذهنی، مالکیت، رهبری، بلندپروازی و جاه‌طلبی می‌باشد.
این نکته به‌ویژه در روزگاران کهن، هنگامی که سلاطین، پادشاهان و فرمانروایان قدرتمند، انگشتر خود را در انگشت اشاره می انداختند؛ نمود بیشتری داشت.
بنابراین استفاده از انگشتر در انگشت اشاره، قدرت فکر و جسارت شما را تقویت خواهد نمود. 
انگشت دوم که به انگشت احساس و لامسه نیز معروف است؛ نماد سیاره‌ی مشتری نیز می‌باشد.

3-انگشت وسط

انداختن انگشتر در سومین انگشت از انگشتان دست یعنی انگشت میانی که بزرگترین انگشت در میان انگشتان دست انسان است؛ نمایانگر هویت فردی هرشخص می‌باشد. به‌کارگیری انگشتر در این انگشت که در وسط انگشتان قرار دارد؛ مسئولیت‌پذیری و سبک زندگی برخوردار از توازن و تعادل را نشان می‌دهد.
بنابراین استفاده از انگشتر در انگشت میانی، به شما در ایجاد و حفظ تعادل و در نتیجه آرامش روحی یاری می‌رساند.
جالب است بدانید انگشت وسط، نماد سیاره‌ی زحل نیز می‌باشد. 

4- انگشت انگشتری

انداختن انگشتر در چهارمین انگشت از انگشتان دست که به انگشت انگشتری و حلقه معروف است؛ نشان‌دهنده‌ی خلاقیت، احساسات و نیز در رابطه و یا متاهل بودن هر فرد می‌تواند باشد.
جالب است بدانید انگشت انگشتری دست چپ از طریق یک رگ، به طور مستقیم با قلب رابطه دارد؛ به همین خاطر از دیرباز تا به امروز حلقه‌ی ازدواج را در این انگشت می‌اندازند. 
از سوی دیگر استفاده از انگشتر در انگشت چهارم، به شما در جهت انرژی مثبت و تقویت خوش‌بینی یاری می‌رساند.
جالب است بدانید انگشت حلقه، نماد سیاره‌ی زمین نیز می‌باشد.

5- انگشت کوچک

انداختن انگشتر در پنجمین انگشت از انگشتان دست یعنی انگشت کوچک، نمایانگر شخصیت اجتماعی بوده و به تعبیری همه چیز را در مورد نوع روابط شما با محیط بیرون نشان می‌دهد. با این تفاسیر مفهوم به‌کارگیری انگشتر در انگشت کوچک، دقیقا متضاد با معنای استفاده از انگشتر در انگشت شست است که بیانگر خودِ درونی ما بود. در واقع انداختن انگشتر در انگشت کوچک، جنس رفتار ما در جامعه با دیگران را نشان خواهد داد. 
استفاده از انگشتر در انگشت پنجم یا انگشت کوچک، به شما در جهت ترمیم و بهبود روابطتان به‌ویژه در مورد روابط کاری و ازدواج یاری می‌رساند.
جالب است بدانید بسیاری ازافرادی که به علم نجوم و طالع بینی علاقه‌مند هستند؛ از انگشتر در انگشت کوچک خود استفاده می‌نمایند. از سوی دیگر نماد سیاره‌ی عطارد نیز می‌باشد.

سوال: حداکثر تعداد انگشتر به طور استاندارد چند عدد است؟

هرچند همان‌گونه که پیش‌تربدان اشاره شد؛ قاعده و قانون ثابتی برای این امر وجود ندارد؛ اما غالبا در هر دست بیش از یک انگشتر استفاده نمی‌گردد. این در حالی است که اگر از انگشترهای ظریف و باریک استفاده کنید، میتوان از چند انگشتر در یک انگشت استفاده کرد. به عنوان مثال انگشترهای نیان به این صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
البته قدر مسلم این انتخاب به شخص شما و سلایق و روحیات فردی بستگی داشته و همانطور که در ارتباط با معنا و مفهوم انداختن انگشتر در هر انگشت بحث شد؛ می‌توانید برای ابراز ویژگی‌ها و احساسات مختلف، چند انگشتر را در انگشتان متفاوت مورد استفاده قرار دهید.

درس آخر: انتخاب انگشتر براساس انگشت مورد نظر را جدی بگیرید.

همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد؛ انگشترها در میان زیورآلات به مراتب پرکاربردتر و حائز اهمیت بیشتری هستند.
انگشترها این امکان را فراهم می‌کنند تا پیش از برقراری ارتباط کلامی، درباره‌ی خود با دیگران صحبت کنید یا به بیان دیگر اطلاعاتی را منتقل سازید. 
بنابراین بهتر است قبل از انتخاب، خرید و استفاده از انگشتر، با یک کارشناس جواهرات در رابطه با نوع انگشتری که قصد تهیه و مصرف دارید؛ مشورت کنید.

ختم کلام

در این مقاله از مجله‌ی اینترنتی فروشگاه طلای ویاناگالریا سعی بر آن شد تا با ارائه‌ی دانستنی‌های جالب درباره‌ی معنا و مفهوم انگشت‌های مختلف برای انداختن انگشتر، گامی مفید در جهت شناخت و انتخابی آگاهانه پیرامون این عضو از خانواده‌ی زیورآلات برداشته و شما عزیزان را برای خریدی ایده آل یاری رسانیم. 
چنانچه از نکات دیگری در مورد معنا و مفهوم انداختن انگشتر در هر انگشت از انگشتان دست اطلاع دارید و نیز به منظور در میان گذاشتن هر گونه سوال، نظر یا طرح موضوع پیشنهادی با ما همراه شوید و در بخش دیدگاه‌ها برای ما و دیگر خوانندگان یادداشت بگذارید.

دوستدار شما ویاناگالریا

نظرات کاربران


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام ویاناگالریا
واتس اپ ویاناگالریا